Aktivity

Ak máte radi aktívny odpočinok, náš región ponúka celý rad možností, ako stráviť voľný čas. Vyberte sa na výlet do Bojníc, kde si môžete prezrieť zámok alebo navštíviť  ZOO.  Rázovitá obec Čičmany zasa láka typickou ľudovou architektúrou. Na skok sú aj kúpeľné mestá - Rajecké Teplice a  Turčianske Teplice. Môžete sa vyšantiť v aquaparku  alebo sa vyberte do Harmaneckej jaskyne či na priehradu do Nitrianskeho Rudna.  V Sebedraží sa zasa nachádza golfový areál škótskeho typu, ktorý ponúka nadšencom tejto hry možnosť vyskúšať trochu iný spôsob golfu, na aký sú zvyknutí na konvenčných ihriskách.

Na svoje si u nás prídu aj milovníci turistiky či cykloturistiky. Priamo popri areáli hotela sa tiahnu viaceré cyklotrasy a značené turistické chodníky, ktoré vás do zavedú do nádherného prírodného prostredia s krásnymi scenériami a výhľadmi.  Zimná sezóna zasa  láka lyžiarov, a to viacerými možnosťami.  Priaznivci zjazdového lyžovania môžu využívať zjazdovky a služby lyžiarskych centier v blízkom okolí  (napr. Fačkovské sedlo, Valčianska dolina a iné). Nadšenci bežeckého lyžovania môžu vyskúšať  upravovaný športový okruh, ktorý začína priamo pri hoteli, alebo pokračovať v turistických stopách v okolitých lesoch.
 

Kultúra

Bojnice - 21 km od hotela

Bojnice sú známe nielen svojou ZOO (najväčšou na Slovensku), ale aj nádherným zámkom grófa Pálffyho, či kúpeľmi pre pacientov trpiacimi chorobami pohybového ústrojenstva.

Najväčšou atrakciou Bojníc je určite jedna  z najvýznamnejších pamiatok Slovenska, romantický Bojnický zámok. Zámok ponúka denné i nočné prehliadky a okrem nich často aj atraktívne sprievodné podujatia počas celého roka.

V tesnej blízkosti Bojnického zámku sa nachádza známy Amfiteáter sokoliarov Aquila, v ktorom sa  venujú ochrane, výcviku a predvádzaniu dravcov. Sokoliari majú vo svojej ponuke bohatý program zameraný nielen na sokoliarstvo, ale aj mnohé zaujímavosti z histórie.

Miestna ZOO je prvou a najstaršou zoologickou záhradou na Slovensku, sídli v tesnej blízkosti Bojnického zámku. ZOO je domovom pre viac ako 260 druhov zvierat z celého sveta.
 

Čičmany - 30 km od hotela

Z areálu nášho horského hotela vedie do Čičmian malebný turistický chodník. Rázovitá slovenská obec so zachovaným prírodným zdobením domových priečelí leží v blízkosti prameňa rieky Rajčianky. Čičmany sú známe aj svojím ľudovým krojom a typickými geometrickými výšivkami. V maľovaných dreveniciach sa nachádzajú stále muzeálne expozície zo života a práce čičmianskeho ľudu. 

Rajecká lesná – 31,5 km od hotela

V blízkosti Čičmian sa nachádza obec Rajecká Lesná. Preslávila sa svojím ručne vyrezávaným Betlehemom z lipového dreva, ktorý svojou veľkosťou patrí medzi najväčšie diela tohto druhu v Európe. Dielo zobrazuje spôsob života, kultúru a remeslá slovenského národa. Scéna Božieho narodenia je situovaná uprostred Betlehemu a je začlenená do obce Rajecká Lesná. Okolo nej sú zastúpené všetky slovenské regióny svojimi najznámejšími miestami a pamiatkami, napr. hrady v Devíne, Bratislave, Trenčíne, a katedrály v Nitre, Trnave, Spišskej Kapitule a ďalšie. V pozadí celého diela sa hrdo týči symbol tatier - vrch Kriváň.

Turčianske Teplice - 29 km od hotela

SPA&AQUAPARK Turčianske Teplice leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od geografického stredu Európy. Pozostáva z dvoch častí, z areálu SPA - v bazénoch tu liečivá termálna minerálna voda s teplotou 38°C, a z areálu AQUAPARK, kde je termálna voda do 33°C. Tobogány,  šmykľavky, atrakčný bazén sú samozrejmosťou,  areál naviac ponúka aj  minigolf a bar na umelom ostrove. V SPA&AQUAPARK nájdete aktívny relax a odpočinok v zime aj v lete.

 

Šport

Golf club Scotlad Sebedražie – 23 km od hotela

Golfové tréningové centrum škótskeho typu v Sebedraží ponúka záujemcom golfovú hru na zelenej tráve. Je to veľmi príjemná zábava takmer pre každého – presne ako v Škótsku (kolíske golfu), s množstvom tzv. „public“ ihrísk pre širokú verejnosť. Areál vznikol v spolupráci s vynikajúcim svetovým dizajnérom - Škótom Tomom Mackenziem, známym svojím citom pre spájanie moderného golfu s pôvabom čo najmenej upravenej prírody. V nádhernom prostredí okolitej horskej krajiny je zasadené plne vybavené tréningové centrum s najvyššou kvalitou hracích povrchov, kde zažijete všetky typy situácií, s ktorými sa pri golfe môžete stretnúť. Môžete vyskúšať golfovú školu pre začiatočníkov, 6-jamkovú akadémiu s parom 3, ktorá vďaka svojej polohe v kopcovitom teréne preverí zručnosti začínajúcich i skúsenejších hráčov, klasický driving range, chipping a putting green. Raritou na Slovensku  je jedinečný, výrazne tvarovaný High Tatra putting green s rozlohou 1.400 m2. Po dni strávenom v tejto prírodnej oáze relaxu sa Vám ľahko môže stať, že golfovej vášni prepadnete navždy.

Turistika

Chvojnica – Obšiar - Magura - celkom 7,7 km, z toho 4,7 km po modrej značke po Obšiar, ďalej pokračovať po červenej značke na Maguru.
Chvojnica – Obšiar - Temešská skala - celkom 8,6 km, z toho 4,7 km po modrej značke po Obšiar, ďalej pokračovať 1,4 km po červenej značke na Malú Maguru, odtiaľ po žltej značke 2,5 km na Temešskú skalu.
Chvojnica – Čavoj -  6,8 km - - po modrej značke,
Chvojnica - Gápel - 11,4 km - po modrej značke,
Chvojnica - Čičmany – Bojnice -  21,4 km, po červenej značke,

Cyklotrasy

Prievidza - Magura – Temeš – celkom 38 km, cyklotrasa do Temešského sedla a na Temešskú skalu s výhľadmi na Nitrické vrchy, Vtáčnik, celú Rudniansku kotlinu. Priemerný čas  trasy 4hod., stredná obtiažnosť, je vhodná pre bicykel horský resp. MTB, terén - 80% offroad, 20% asfalt.

Prievidza – Vtáčnik - celkom 50 km, cyklotrasa na dominantu a azda najznámejší vrch na Hornej Nitre – Vtáčnik                    (1 346m). Priemerný čas  trasy 4hod., stredná obtiažnosť, je vhodná pre bicykel horský resp. MTB, terén - 85% offroad, 15% asfalt.

Prievidza - Lazany - Poruba – Magura – celkom  31,5 km, kultová cyklistická trasa na Maguru (1 141m)  - najvyšší vrchol Malej Magury v Strážovských vrchoch. Priemerný čas  trasy 3 hod., stredná obtiažnosť, je vhodná pre bicykel horský resp. MTB, terén -70% offroad, 30% asfalt.

SKI aréna Fačkovské sedlo – 9 km od hotela

Lyžiarske stredisko Fačkovské Sedlo / Kľak je súčasťou pohoria Malá Fatra. Nachádza sa medzi Strážovskými vrchmi a Lúčanskou Malou Fatrou. Najvyšším vrchom v okolí je Kľak s nadmorskou výškou 1351 metrov. Lyžiari môžu využívať zjazdové trate všetkých stupňov obtiažnosti (od ľahkej, cez stredne ťažkú až po ťažkú). K dispozícii je aj večerné lyžovanie. Trate sú zasnežované technickým snehom a pravidelne upravované, s výnimkou freeride zóny a skiroute. Stredisko ponúka možnosti pre bežecké lyžovanie, sánkovanie, bobovanie, skialpinizmus a jazdu na snežných skútroch. Lyžiari majú k dispozícii  4 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1 800 osôb/hod. a päť zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5,8 km. Stredisko disponuje vlastnou požičovňou, ski servisom, úschovňou, lyžiarskou školou, snowboardovou školou a klziskom.

Lyžiarske stredisko Kľačno – 11 km od hotela

Stredisko ponúka klasickú  alternatívnu  lyžovačku bez umelého zasnežovania. Nachádzajú sa tu 2 vleky s dĺžkou 550 m  a 300 m, dĺžka zjazdoviek je 1,1 km.

Snowland Valčianska dolina – 45 km od hotela

Lyžiarske stredisko Snowland Valčianska dolina sa nachádza na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Priaznivo položený severovýchodný svah vytvára dobré podmienky pre lyžiarov a snowboardovanie od decembra až do marca. Upravované a technickým snehom zasnežené lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m. Ich celková dĺžka je 4,7 km a obtiažnosť od ťažkých cez turistické a mierne. Stredisko samozrejme ponúka aj možnosť večerného lyžovania. Na zjazdovkách premáva päť lyžiarskych vlekov a štvorsedačková lanovka, s celkovou kapacitou 5 200 osôb/hod.. Najmenší začínajúci lyžiari môžu využívať minivlek. Okolo celého strediska sa tiahne bežecká trať s dĺžkou 12 km. Snowland Valčianska dolina je zameraný najmä na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb, akými sú  napr. ski-servis, požičovňa lyžiarskych potrieb, prírodné klzisko a lyžiarska škola. V lete areál ponúka návštevníkom dráhu na kolieskové korčuľovanie, tri tenisové kurty  s umelým trávnikom a osvetlením, detské ihrisko, golfovú akadémiu, ihrisko pre petanque, paintball a vodnú nádrž.

Vodný svet Sebedražie pri Prievidzi – 23 km od hotela

Vodný svet Sebedražie je prírodný areál oddychu, ktorý vyrástol medzi obcami Sebedražie a Cigeľ. Je určený pre rodiny s deťmi, rybárov, milovníkov prírody, grilovaných pstruhov a umenia.

V areáli sa nachádza 9 vodných plôch, z toho 3 lovné rybníky (lov kaprov, pstruha dúhového, karasov a ostatných druhov rýb). Návštevníkov privíta aj pirátska loď s lokálom u Jacka Sparrowa, minigolf a originály sôch a maľby od popredných slovenských a českých profesionálnych výtvarníkov.

Letisko Prievidza – 18 km od hotela

Letisko je situované v Hornonitrianskej kotline, medzi mestami Prievidza a Bojnice. Záujemcovia o letecký šport tu môžu absolvovať motorové a bezmotorové lety lietadlom, vyskúšať si zoskoky padákom, či plachtárske tábory. Pre milovníkov adrenalínových športov je pripravený aj tandemový zoskok padákom, pri ktorom prežijete skutočný voľný pád s tandempilotom (inštruktorom).